zatvoriť
Vzdelanie

AKRAM pripravil lektorov pre projekt Aktivizuj sa! 2x

1617535_666689170055732_326288512_o-2-e1471356150601
Popradský mládežnícky parlament

V Poprade sa školili lektori pre projekt Aktivizuj sa 2x. O čom projekt je? V článku sa dozvieš aj to, že školenie môže prebehnúť i na tvojej škole.

Do Popradu pricestovalo celkovo 13 mladých ľudí z rôznych kútov Slovenska. Školenie prebiehalo medzi 11. až 14. augustom 2016 v penzióne Apropo. Realizovalo ho Asociácia krajských rád mládeže. Školil Ľuboš Marcinek.

Zámerom bolo pripraviť kvalitných lektorov pre informačno-aktivizačnú kampaň ,,Aktiv(iz)uj sa 2x!“

O kampani

Projekt je zameraný na zvýšenie participácie mládeže a povedomia o aktívnom občianstve na školskej, miestnej a regionálnej úrovni.

Hlavným cieľom kampane je namotivovať mladých ľudí v rôznych regiónoch Slovenska k spoluúčasti na živote svojej školy, obce/mesta prostredníctvom aktívneho angažovania sa v žiackych školských radách, mestských mládežníckych parlamentoch a obecných radách mládeže.

Ako to bude vyzerať v praxi?

Dvaja vyškolení lektori za každý kraj zrealizujú v termíne od septembra do novembra 2016 dokopy 10 workshopov. Tí prenesú získané kompetencie priamo do praxe a pre mladých ľudí. Workshopy sú vedené metódami neformálneho vzdelávania.

Workshopy sa budú realizovať na stredných školách a základných školách. Prebiehať môžu aj pre mládežnícke parlamenty, či iné skupiny a združenia pracujúce s mládežou. Mládežníci sa na ňom dozvedia kto je Mačo, čo je neformálne vzdelávanie, participácia a zistia, aké majú príležitosti pre sebarozvoj.

Spolu sa zrealizuje 80 workshopov, čo predstavuje približne 1600 oslovených mladých ľudí.

Značky : aktivitaeventmladíštudentivzdelávanie
Nicolas Uhrin

Redaktor Nicolas Uhrin

Som 19 ročný študent Marketingu na Via University v Dánsku. Mám na starosti web, dobre lyžujem a neviem variť.

Zanechajte odpoveď