zatvoriť
runners-635906_19201

Sedenie doma, otváranie tých istých štyroch aplikácií v mobile a čakanie na impulz v živote? Je to naozaj to, čo chceš celé dni robiť? Využi svoj voľný čas!

Každý sa ocitol v takej situácii, keď nemal čo robiť a po istom čase si to začal uvedomovať. Nestrácaj zbytočne svoj čas pozeraním videí o hrajúcich sa mačiatkach a podobných zbytočnostiach. Snaž sa svoj voľný čas využiť a naučiť sa niečo do budúcnosti.

Čo robiť?

Chcem začať niečo robiť, ale neviem čo. Pre každého existuje hobby, koníček, ktorý ho bude baviť. Nedá sa to nijak určiť, človek si to musí nájsť. Začni športovať, behať, chodiť do posilňovne, kresli, čítaj, píš… Ak ťa nič z toho nezaujalo, tak nezúfaj, stále sú tu možnosti. Určite máš nejaký obľúbený seriál a tvoje obľúbené postavy v ňom majú nejaké koníčky. Vyskúšaj ich aj ty. Nie, nemusíš vyšetrovať vraždy v Miami a počúvať výkrik pri každom nasadení okuliarov ako Horácio.

Nauč sa hrať na hudobnom nástroji. Si s kamošmi na chate alebo na stanovačke a keď nie je elektrika, tak vytiahneš gitaru a zaspievate si pár pesničiek. Možno nejaká začínajúca kapela hľadá posily a práve s tebou budete slávni.

Nauč sa variť. Pomôž mamine s nedeľným obedom alebo poteš partnera. Keď si vymyslíš originálny spôsob solenia, tak budeš populárny po celom svete #saltbae

Uč sa cudzie jazyky. Využiješ ich v zamestnaní a otvoria ti dvere do celého sveta. Čítaj cudzojazyčné knihy, pozeraj seriály v pôvodnom znení alebo sa prihlás na doučovanie. Keď už budeš na vyššej úrovni, tak môžeš doučovať sám a zarobiť si vďaka tomu nejaké peniaze navyše.

Značky : aktivitabudúcnosťhobbymotivácia
Jakub Lenovský

Redaktor Jakub Lenovský

Som študent Obchodnej akadémie v Trnave. Vo voľnom čase športujem, čítam a čakám na ďalšiu sériu Game of Thrones. K životu mi stačí hovädzí steak a zápas NFL.

Zanechajte odpoveď