zatvoriť
Rady a tipyZaujímavosti

7 last minute vianočných darčekov originálnejších ako ponožky

01

V nákupných centrách sú stále väčšie rady pri pokladniach a slovíčko „Christmas“ počuť takmer z každej piesne. Je to znak toho, že Vianoce sú každým dňom bližšie. Tebe však stále chýbajú nejaké darčeky a nevieš, čo na poslednú chvíľu vymyslieť? Ponožky či šály sú síce klasika, ale nájsť sa dajú aj originálnejšie a cenovo dostupné veci.

Do Štedrého dňa zostáva len pár dní. Obchody sa stále viac plnia zákazníkmi, ktorí si na poslednú chvíľu spomenuli, ako málo času majú. Pre obchodníkov je to ideálna príležitosť, ako zarobiť. Nie je preto tajomstvom, že v tomto období si môžu na cenovku prihodiť o niekoľko eur vyššiu sumu. Ľudia sú v posledných dňoch pred Vianocami ochotní v strese zaplatiť viac. Napriek tomu sa môžeš zhonu vyhnúť a dokonca aj ušetriť.

Vyskúšaj zľavové portály

Na webe je množstvo stránok, ktoré ponúkajú zľavu na nákup nejakého produktu u jeho predajcu. Prezentujú sa tu aj obchody, ktoré by väčšina zákazníkov bez zľavových portálov nepoznala. Keďže však do Vianoc zostáva už len málo času, mal by si si skontrolovať, či je webstránka ešte schopná darček doručiť načas.

Vytvor vlastnú knihu spomienok

Čo môže byť osobnejšie, ako darovať spomienky? Kúp fotoalbum či zošit, do ktorého môžeš nalepiť fotky, lístok z kina, lístok na vlak či čokoľvek iné, čo ti pripomína zážitok s obdarovaným. Je to riešenie najmä pre kamarátov, ktorým chceš dať nejakú maličkosť. Rovnako však potešia aj priateľa či priateľku. Naviac si môžeš byť istý, že ten, komu knihu venuješ, od nikoho iného podobný darček nedostane.

02

Štrikovanie nikdy nevyjde z módy

Šál, čiapka alebo ponožky. To všetko sú klasiky, ktoré si pod stromčekom nájde väčšina z nás. Ak však niekomu daruješ vlastnoručne uštrikovaný šál, môže ísť o veľmi originálny darček. Je pravdou, že dnes už väčšina z nás nevie štrikovať, ale na internete existujú návody, podľa ktorých sa to dá skúsiť. Najlepšie je začínať šálom, keďže pri ňom sa pravdepodobne trafíš veľkosťou.

04

Permanentky a poukážky vždy potešia

Mnoho našich známych a príbuzných má záujmy ako sú fitness či masáže. Práve ich by mohla potešiť permanentka alebo poukážka. Hoci tento darček nie je z kategórie nízkorozpočtových, ak sa poobzeráš po ňom na zľavových portáloch, môžeš ušetriť. Najmä pri permanentkách do fitness centra si však dávaj pozor, koho takto obdaruješ. Pre niekoho môže byť tento darček skôr urážkou. A predsa nechceme, aby si naši blízki po jeho rozbalení nedali ani jediný koláčik a namiesto sledovania Troch orieškov si šli zabehať.

Daruj škatuľu plnú drobných prekvapení

Najmä pre kamarátov, s ktorými si chceš dať iba menší darček, je takáto krabička ideálna. Môžeš do nej vložiť viacero drobností, ktoré daného človeka vystihujú. Môže ísť o jeho obľúbený čaj či kávu, balzam na pery, krém alebo čokoľvek, čo kamaráta poteší a pobaví. V takomto balení môže aj taká klasika, akou sú ponožky, pôsobiť originálne a zábavne.

Priprav vlastný receptár

Mamy či babky si mnohokrát recepty uchovávajú v polorozpadnutých zošitoch niekoľkokrát pokvapkaných olejom či čokoládovou polevou. V papiernictvách však nájdeš zakladače špeciálne určené na recepty. Pokiaľ máš čas a kreatívneho ducha, zakladač si môžeš vyrobiť aj sám. Čistý obal zošitu či zakladač môžeš dozdobiť presne podľa svojich predstáv. Potom už stačí len prepísať alebo preskenovať recepty a vložiť ich dnu.

06

Vyrob vlastnú koláž fotografií na stenu

Spoločné fotografie dokážu potešiť takmer každého, s kým máš bližší vzťah. Na výrobu budeš potrebovať množstvo spoločných fotografií, kartón, tavné lepidlo a háčik na zavesenie na stenu. Po tom, čo kartón vystrihneš do požadovaného tvaru, môžeš naňho začať zoskupovať fotky. Odporúčame, aby si najskôr fotky zoradil a až po tom, čo budeš s výsledkom spokojný, začal ich prilepovať. Keď pripevníš všetky obrázky, môžeš háčik prilepiť k zadnej strane kartónu a darček je hotový.

03

Značky : darčekymotiváciaštudentitipyVianoce
Jana Sedláková

Redaktor Jana Sedláková

Zanechajte odpoveď