zatvoriť
thinking-272677_1920

Koľkokrát ste si pomysleli: „Aký šťastnejší, jednoduchší a krajší by bol môj život keby som bol šikovnejší!“ No zdanie často klame, a v tomto prípade nejde o nijakú výnimku. Internetová stránka Quora zverenila článok s otázkou „Kedy sa inteligencia stáva kliatbou?“ Do tejto diskusie sa zapojilo mnoho ľudí s mnohými zaujímavými odpoveďami. Čo všetko sa za každou z nich skrýva?

 

  1. Často uprednostňujú premyslené pred cíteným

V rôznych bežných situáciách sa inteligentní ľudia utiekajú skôr k racionálnym riešeniam ako k pocitovým vnemom. To, že niečo emocionálne prejavia, pre nich neznamená úľavu na duši. Nepociťujú potrebu vyjadriť to, čo cítia a čo sa v nich odohráva, pretože im to neposkytuje žiadny pozitívny výsledok. Utiekajú sa preto k silno racionálnym a vedeckým riešeniam problémov, čo z nich mnohokrát robí naoko chladných a dištancovaných ľudí.

shield-1283413_1280
  1. Ľudia očakávajú, že budú vo všetkom najlepší

Nezáleží na okolnostiach a situácii, ľudia očakávajú, že mimoriadne inteligentní ľudia budú vo všetkom vynikať. Nikoho príliš nezaujímajú potenciálne mínusy alebo zneistenie, čo u jedinca spôsobuje obrovský tlak a neutíchajúcu potrebu neustále vynikať v snahe nikoho nesklamať. Tento nátlak vedie k ešte väčšej uvedomelosti si zlyhania a tým pádom sú inteligentní jedinci vystavený depresiám kvôli pocitu zlyhania.

 

  1. Mnohokrát im uniká pointa tvrdej práce na to, aby niečo dosiahli

Inteligentní ľudia vedomí si svojej inteligencie majú tendenciu nepracovať na 100% spoliehajúc sa na svoju mozgovú kapacitu. Nesnažia sa tak, ako ostatní, pretože vedia, že ich inteligencia a zručnosť ich zachránia. Nevedia teda oceniť tvrdú a dlhodobú prácu na projektoch, ktoré si vyžadujú veľa úsilia a času.

 

  1. Ľudia sú otrávení, pretože ich neustále opravujú v bežnej komunikácii

Keď viete, že osoba, s ktorou sa rozprávate, povedala niečo očividne nesprávne, je len veľmi ťažké odolať pokušeniu opraviť ju. No treba brať na vedomie, že aj keď to možno myslíme s dobrým úmyslom, druhej osobe to môže prekážať. Nadpriemerne inteligentní ľudia v mnohých situáciách nedokážu kontrolovať svoju potrebu oboznámiť dotyčnú osobu s tým, že má vo svojich vedomostiach nezrovnalosti, a tým pôsobí nepríjemne, dokonca až otravne. Toto býva častokrát dôvod, prečo sú takýto ľudia izolovaní zo spoločnosti.

pexels-photo-129742 

  1. Majú tendenciu príliš veľa premýšľať

Pretože sa na svet snažia pozerať príliš racionálne, majú problémy s nadpriemerným premýšľaním a prehnaným analyzovaním ľudí, situácii, udalostí… V mnohých aspektoch prechádzajú do filozofických otázok a pokiaľ si na ne nedokážu odpovedať, cítia znechutenie a môže sa u nich objaviť aj pocit zlyhania. Nakoľko príliš analyzujú, sú veľmi nerozhodní a s každým rozhodnutím ich ako tieň sprevádza tichá otázka: „Čo ak som si vybral zle?“

 

  1. V ich blízkosti si uvedomíš, ako veľa toho nevieš

Inteligentní ľudia sú mimoriadne inšpiratívne bytosti. Majú triezvy a svojsky pohľad na svet a môžeš sa pri nich veľa vecí naučiť. Taktiež si uvedomíš, koľko veľa toho ešte nevieš a budeš sa to chcieť naučiť. Nie je predsa úžasné rozprávať sa s niekým aj na komplexnejšie témy ako len o počasí alebo politike? Blízkosť inteligentného človeka ťa namotivuje k tomu, aby si sa priučil niečomu novému.

Značky : inteligenciamyseľúspešní ľudiazaujímavosti
Paulina Kleinová

Redaktor Paulina Kleinová

19 rokov, na svet pozerá cez sivo-zelené dúhovky, úspešne na vysokej škole, vraj ju bude živiť žurnalistika, snažiaca sa písať, písať, písať a písať. Vo voľnom čase zastihnuteľná pri dobrej literatúre, varení, turistikovaní, fotení, niekedy aj nezastihnuteľná pri cestovaní. Zdraví vás Paulina, dieťa kvetov!

Zanechajte odpoveď