zatvoriť
Zaujímavosti

6 maličkostí, ktorými môžeš prispieť k záchrane planéty

slogan4

Zatiaľ čo mnohí z nás sa pokúšajú začleniť recykláciu do našich každodenných životov a pokúšajú sa používať veci znova a znova, niekedy si myslíme “Ako týmto vlastne prispievam k ochrane prírody?” Je pravda že aj malá zmena je zmena. Tu nájdeš zopár malých zmien, ktoré dokáže urobiť každý z nás aby sme ochránili prírodu.

 

1. Investuj do fľaše na vodu

thinkstockphotos-583730518

Namiesto kupovania novej plastovej fľaše každý deň si radšej zabezpeč plastovú alebo sklenenú fľašu. Pre tých náročnejších môže byť aj termoska. Nielen že je to lacnejšie, ale tiež to obmedzí používanie plastových fliaš a jednorazových pohárov. Existuje množstvo druhov týchto fliaš, ktoré si môžete zo sebou vziať kdekoľvek, a určite sú pevnejšie ako plastové.

 

2. Skús obmedziť konzumáciu mäsa a mliečnych výrobkov

Teraz ťa nechceme prinútiť aby si sa stal vegán. Stačí, ak si dáš občas na obed niečo vegetariánske – môžeš tým nepriamo pomôcť našej planéte. Chov dobytka totiž zaťažuje našu planétu viac ako doprava či priemysel.

 

3. Kupuj produkty bez mikroguličiek

Mikroguličky sú malé kúsky plastu, ktoré sa často nachádzajú v zubných pastách, mydlách, sprchových šampónov či rôznych krémov. Ak sa dostanú do kontaktu s vodou, rozpustia sa a odtečú do odpadu. Tieto látky zaťažujú prírodu a tiež môžu byť smrteľne nebezpečné pre zvieratá.

Skús sa vyvarovať značkám ako: Clean and Clear, Sure či Oral B, naopak produkty značky Nivea tieto mikroguličky neobsahujú.

 

4. Namiesto používania plastovej tašky prejdi na plátené

Ak pôjdeš do obchodu, vždy sa uisti, že máš zo sebou svoju vlastnú tašku – najlepšie platenú. Odkedy boli predstavené jednorazové plastové tašky, miera znečistenia závratne stúpla. Aj keď niekedy nevieš, či pôjdeš d obchodu, vždy je lepšie zo sebou nosiť tašku. Aj takouto maličkosťou dokážeš prispieť k záchrane planéty.

 

5. Pokiaľ máš svoj mobil v nabíjačke, prepni ho do letového režimu

Hand holding smartphone inside the plane

Nabije sa oveľa rýchlejšie, plus ušetríš energiu. Je to veľmi jednoduchá cesta ako chrániť prírodu ale aj to pomáha.

 

6. Obmedz vykurovanie v izbe

Počas zimných mesiacov je lepšie používať teplé ponožky a hrubé svetre na ohriatie ako používať radiátor. Nielenže ti to zníži účet (vhodné pre tých, ktorý už bývajú sami) ale tiež to šetrí energiu. Aj elektrický ohrievač je lepší ako centrálne vykurovanie.

 

zdroj:http://www.thenationalstudent.com/Living/2016-08-18/8_Small_Ways_You_Can_Save_The_Planet.html, https://plus.google.com/+Warmpiesoft/videos
Značky : ekológiaradyzaujímavosti
Nicolas Uhrin

Redaktor Nicolas Uhrin

Som 19 ročný študent Marketingu na Via University v Dánsku. Mám na starosti web, dobre lyžujem a neviem variť.

Zanechajte odpoveď