zatvoriť
Pre študentaZaujímavosti

5 tipov ako efektívne využiť voľný čas v škole

laptop-2571948_1920

Na vysokej škole medzi prednáškami, ale aj na strednej, má študent niekedy viac času, ako by potreboval. Tento čas sa dá využiť posedávaním a nadávaním na to, že nemáš, čo robiť, ale dá sa využiť aj efektívnejšie. Tu sú tipy, ktoré ti umožnia tento čas stráviť účelne.

Uč sa v škole namiesto doma

Napriek tomu, že v priestoroch školy sa len málokto donúti k učeniu, vždy sa dá nájsť tiché miesto, kde sa to dá. Čas strávený učením už v škole ti ušetrí množstvo času, ktorý môžeš doma stráviť úplne inak. Skvelé je aj vytvoriť si učebnú skupinu so spolužiakmi, ktorí rozmýšľajú rovnako. Môžete sa tak navzájom podeliť o nápady, pomôcť si a vysvetliť si učivo, ktorému nerozumiete.

Rob si práce dopredu

Zobrať si notebook do školy je vždy dobrý nápad. Dá sa na ňom spraviť si všetky dôležité úlohy do školy. Písať školské práce, prezentácie alebo robiť spoločné práce so spolužiakmi. Veľakrát sa stane, že ti vyučujúci zadá prácu, ktorú nemáš šancu stihnúť doma do daného čas, preto je jej robenie už v škole niekedy nevyhnutnosťou.

Navštevuj nové miesta

Ak študuješ vo veľkom meste, kde sa dá navštíviť množstvo skvelých miest, choď von a užívaj si jeho atmosféru. Môžeš sa pokochať históriou, navštíviť vychytené kaviarničky alebo si zistiť, či sa v meste nekoná nejaká udalosť, na ktorej nesmieš chýbať.

Nadviaž nové priateľstvá

Príchod do novej školy nie je vždy ľahký, o to viac, ak tu nikoho nepoznáš. Počas vyučovania sa moc so spolužiakmi nezoznámiš, preto sa voľno dá skvele využiť práve na nadviazanie nových priateľstiev. Môžete spolu podniknúť už vyššie spomínané aktivity.

Venuj sa svojim obľúbeným aktivitám

Ak ťa predošlé body nedonútili k učeniu sa či písaniu školských prác, môžeš práve voľno využiť odpočinkom. Do školy si môžeš vziať práve rozčítanú knižku, využiť notebook na odreagovanie sa pri obľúbenej počítačovej hre alebo si zapnúť film. K pozeraniu filmu alebo hraniu hry môžeš prizvať aj spolužiakov a získať tak nových priateľov a zároveň oddychovať.

Zanechajte odpoveď