zatvoriť
Zaujímavosti

10 záujmov, ktoré budú vyzerať dobre v tvojom životopise

5643cb7311231499028b45ab

Mnoho ľudí ti poradí, aby si do svojho životopisu nedával svoje hobby. Zbytočne to zaberá miesto, ktoré by si mohol využiť lepšie a tiež čas manažéra. Ale v niektorých situáciách môže mať hobby pridanú hodnotu a možno ti pomôže získať pracovné miesto.

Ak sa hlásiš na pracovnú pozíciu do známej firmy a vieš že ich zaujíma viac tvoja osobnosť než vzdelanie, potom je na čase ukázať v čom si fakt dobrý.

 

Tu je 10 záujmov, ktoré určite urobia dojem na manažérov:

57a10be488e4a7f4328bc63b

Jóga

Ak robíš jógu, znamená to že vieš ostať pokojný a vieš sa kontrolovať. To sa určite zíde pri práci v stresujúcich a rýchlo sa meniacich situáciách v ktorých budeš pod tlakom.

 

Extrémne športy

Športy typu ultramaratón, horské bicyklovanie alebo skákanie padákom môže potencionálnym zamestnávateľom ukázať že vieš  zájsť za hranice svojich možností. Tiež ťa to robí disciplinovaným, nebojíš sa neznámeho a tiež vieš zvážiť riziko. Tieto schopnosti sú potrebné hlavne v nových, rastúcich spoločnostiach.

 

Robenie videí

Práca s kamerou ako hobby ťa môže urobiť vhodným kandidátom na organizátora udalostí. Priame vysielanie či výroba reklamného spotu sú často súčasťou akcií alebo konferencií, takže tvoje vedomosti s výrobou videí sa určite zídu. Tiež to ukazuje že si precízny, detailný a sústredený – všetky dôležité vlastnosti.

 

57a10b8888e4a779638bc380

Vytrvalostné športy

Súťažiť vo vytrvalostných športoch, ako sú maratóny, triatlony, alebo jazda na bicykli ukazuje tvoj “drive”, vytrvalosť a obetavosť, hovorí Gelbard. Tieto vlastnosti sú žiaduce pre rozvoj podnikania, predajných schopností, okrem iného pracovných miest a môže zvýšiť svoju kandidatúru vo manažéra oka.

 

Kapitán športového tímu

Nielenže hranie tímových športov, ako je vodné pólo, futbal, alebo volejbal ti pomôžu vyzerať ako tímový hráč, ale Vicky Oliver, autor knihy „Ži ako milionár” hovorí, že byť kapitánom pridáva buduje tvoje vodcovské schopnosti.

„Štúdie ukazujú, že tím, ktorí v hrávali súťažný šport sa zvyčajne veľmi dobre darí v podnikateľskom prostredí,“ hovorí.

Blogovanie

Ak plánuješ pracovať v oblastiach ako sú marketing, obchod… ukážka tvojich blogovacích zručnosti môže zlepšiť tvoju pozíciu na pohovore, hovorí Gelbard. Treba si však dať pozor na to aby bol tvoj blog aktuálny, články dobre a bezchybne napísané, a téma má byť pozitívnym odrazom tvojej osobnej značky.

 

Strategické hry

V niektorých oblastiach, ako je bankovníctvo ti môže pomôcť ak ukážeš, že si trochu gambler a nebojíš sa riskovať.

 57a10a9588e4a779638bc378

Fotografovanie

Fotografovanie môže byť cenným hobby do zoznamu, ak hľadáš kreatívnu pozíciu ( napr. práca v digitálnej marketingovej agentúre ), pretože to komunikuje kreativitu, a trpezlivosť. Ak máš na internete svoje portfólio fotografii, nezabudni dať link do svojho životopisu.

 

Hranie na hudobný nástroj

Toto hobby môže zvýšiť atraktivitu pre potenciálnych zamestnávateľov pri hľadaní role, ktoré vyžadujú obetavosť a disciplínu ( ako je napr. stavebníctvo).

 

Niečo neobvyklé (v dobrom slova zmysle)

Či už si vytvoril svoj vlastný parfum alebo trénuješ Jujitsu. Záľuby, ktoré by mohli viesť k zaujímavému rozhovoru je vhodné spomenúť.

57a10a3d88e4a78c148bc8c1

Čo by si nemal spomenúť ako hobby: čítanie

Ľudia, ktorí čítajú veľa majú niektoré nesporné výhody – majú tendenciu byť múdrejší a úspešnejší. Ale to neznamená, že by si mal uviesť „čítanie“ ako hobby na svoj životopis.

Po prvé, väčšina ľudí na svete vie čítať, takže to nie je jedinečné hobby. A aj keď tým chceš poukázať, že si sčítaný a dobre informovaný, Oliver varuje, že tvrdiť, že tráviš veľa času čítaním z teba môže robiť v očiach toho druhého samotárom.

Zdroj
Značky : radyštudentitipyzaujímavostiživotopis
Nicolas Uhrin

Redaktor Nicolas Uhrin

Som 19 ročný študent Marketingu na Via University v Dánsku. Mám na starosti web, dobre lyžujem a neviem variť.

Zanechajte odpoveď